Едита - Шели - Изработени рачно Изработени обетки


3 855 Бришење.


Накит од Израел е одличен начин да се разгалите или жената да се грижи. Испраќа фантастичен подарок за секоја пригода.

Мазен изглед на максимално влијание. Прекрасни школки, позлатени костуми со обетки.

Дизајниран од Едит, најновото име во уникатен, рачно изработен, накит со ограничено издание.

Дизајнот на Edita ви нуди уникатен рачно изработен накит во класични и модерни стилови. Посебните дизајни варираат од задебелени букви до егзотични и елегантни. Секое парче е украсено со безвременски и креативни разнобојни комбинации на полудраги камења, бисери, кристали Сваровски, стаклени и керамички мониста, и златни и сребрени лајсни. Оваа блескава и шарена е создадена од самостоен уметник, Едит Мандел-Епштајн. Родена во Лима, Перу, таа беше одгледана во САД и Израел. Адвокат по професија, јас практикував право во САД и Израел, но секогаш наоѓав време да сликам, да сликам и да создавам. Таа почна да ги продава своите креации на пријатели и соседи. Во блиска иднина, нарачки почнаа да пристигнуваат, а со тоа и во раната пролет на 2001, се родија проектите Едита Пиеха - формалниот потфат Едит во светот за да нарачате рачно изработен накит. Денес, накитот на Едит се продава во избрани бутици низ целиот свет. Ако барате уникатен подарок за да се разгалите или некој посебен, единствената линија на дизајни, ѓердани, нараквици и обетки на Едит сигурно ќе заведе и повлече.

** Секое парче накит од Едита е единствено по себе, со љубов и металик Улса рачно изработена. Затоа, може да се појават некои варијации во форма и боја.